Ukrainian English Russian

У 2022 році вступникам до Первомайського навчально-наукового інституту НУК імені адмірала Макарова потрібно складати національний мультипредметний тест на бакалаврат і магістерський комплексний тест для магістратури. НМТ — це комп’ютерний онлайн-тест, що складається з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Про особливості прийому до вишу в цьому році — в інтерв’ю з директором ПННІ НУК Сергієм Доценком.

Сергій Доценко, директор: «Офіційно прийом заяв розпочинається 29 липня»

У цьому році змінився порядок прийому до вищих навчальних закладів. Якщо в попередні роки потрібно було для вступу ЗНО, то на цей рік вимагається мультипредметний тест. Наш інститут проводить наразі реєстрацію абітурієнтів на мультипредметний тест. З 10 по 20 червня — це основна сесія реєстрації. Також у 2022 році змінився порядок прийому. На деякі спеціальності можна поступити без ЗНО, без мультипредметного тесту. Має бути лише мотиваційний лист. Тому, будь ласка, запрошую до нашого навчального закладу ознайомитися з порядком прийому, з умовами прийому. Ми на вас всіх чекаємо.

— Які основні спеціальності?

— У нас три спеціальності технічні: теплоенергетика, машинобудування, прикладна механіка. Є освітні програми — комп’ютерне проєктування в машинобудуванні і економічний блок. Це економісти, бухгалтери та підприємці. Також ми можемо реєструвати вас для здачі мультипредметного тесту для вступу в будь-який виш України.

— Як планується навчальний рік?

— З 1 вересня згідно розпорядження Міністерства планується дистанційне навчання, але якщо в начальному закладі є обладнані бомбосховища, то можливо тоді і очне навчання.

— Чи є в начальному закладі укриття?

— Ні, немає. Бомбосховище має бути сертифікованим. Це дуже великі вимоги.

— Яка кількість студентів планується у цьому році?

— Згідно попереднього запису у нас уже подали заявки більше ста абітурієнтів. Я сподіваюся, що ця цифра не остаточна, тому що кожного дня підходять по кілька осіб для реєстрації. Ми також реєструємо абітурієнтів для нашого базового університету. Якщо абітурієнт бажає вступити туди, будь ласка, ми всіх зареєструємо.

— З якого числа розпочинаються іспити?

— Офіційно прийом заяв розпочинається 29 липня. Реєстрація на магістра розпочинається 27 червня. Краще за все особисто абітурієнту підійти до нас, або зателефонувати і ми надамо всю інформацію, яка потрібна.

— Чи можна в електронному вигляді подати заявку?

— Можна. Ми реєструємо усіх, навіть тих, хто знаходиться в зоні бойових дій. Вони надсилають нам свої копії документів. Ми реєструємо і потім надсилаємо заявки.

— Скільки в цьому році випускається студентів?

— В цьому році небагато — 50 осіб. Це бакалаври, але перед цим випустили магістрів і взимку випуск близько тридцяти п’яти заочників. Загалом за рік це близько ста осіб.

— Сьогодні іде попередній захист. Яке його значення?

— Так, сьогодні розпочався попередній захист на кафедрі «Енергомашинобудування». Завтра на кафедрі «Теплоенергетика та прикладна механіка» та в економістів.

— Що передбачає попередній захист?

— На попередньому захисті випускники надають свої дипломи, які можна підкорегувати. Я хочу відзначити, що всі дипломи сто відростків пройшли перевірку на плагіат.

Ірина Жувагіна, декан інженерно-економічного факультету: «Будемо раді бачити вас в стінах нашого навчального закладу»

Сьогодні, незважаючи на надскладні умови, які є в нашій державі, інженерно-економічний факультет ПННІ імені адмірала Макарова продовжує працювати, продовжує набирати студентів за спеціальностями 051 — економіка, 076 — підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 071 — облік та оподаткування, за спеціальностями прикладна механіка та енергетичне машинобудування. Хочу наголосити на тому, що ПННІ співпрацює в тісному тандемі з НУК імені адмірала Макарова, який сьогодні відчинив свої двері для вступників зі всіх куточків України та зарубіжжя. На базі НУК були проведені на безкоштовній основі курси для складання національного мультипредметного тесту. Ми усіх запрошуємо до нас і будемо раді бачити вас в стінах нашого навчального закладу.

Сергій Мамонтов, студент: «Він крутий! Ви не пожалкуєте, що сюди поступите!»

 Я провчився чотири роки в коледжі, чотири роки в інституті. Пройшло стільки часу, так непомітно все пробігло. Знаєте, скільки чудових викладачів, які знають свої предмети і доступно пояснюють своїм студентам! Намагаються навчити їх. Виховують фахівців з різних сфер для країни. Бо всі професії важливі. Хочу звернутися до майбутніх абітурієнтів: вступайте до нашого навчального закладу. Він крутий! Ви не пожалкуєте, якщо сюди вступите!