Ukrainian English Russian

Про дивний студентський народ уже давно складено легенди та написано немало історій. Та попри все знайдеться ще чимало інформації, яка здивує й додасть оптимізму. Ось і наразі хочеться розповісти про студентство, яке в суєті-суєт сьогодення не загубилося, а навпаки визначилося в пріоритетах й зуміло повернути на шлях самобутності української культури. Ну, безумовно, не обійшлося без наставників. Втім, по-іншому й не могло бути. «Бо ж студентство, то такий народ, який не може без пригод. Він до науки не лінивий, та ще й до діла норовливий. Під пильним оком викладацьким він здатний на усе і хвацький». Аж заримувала від задоволення… Тож, подробиці далі.

Якщо вам хтось розповідає про бурхливе життя, і цей хтось – студент Первомайського коледжу та інституту НУК ім. адмірала Макарова – можете йому повністю довіритися. Бо все то істина правда. Тут жодного дня немає спокійного, причому у різних напрямках, починаючи від навчання й закінчуючи дозвіллям.

Уже тут здавна повелося відзначати тижні циклових комісій. Для новачків скажу, то спеціальні дні, коли усі відділення та кафедри представляють свою творчість й наукові досягнення. А якщо врахувати, що у закладі десяток відділень та кафедр, то якраз увесь навчальний рік у їхньому розпорядженні. 

Початок листопада традиційний для гуманітаріїв. Якраз в переддень Дня словесності себе презентує кафедра соцгуму. Що не кажіть, а жанрове різномаїття – то їхній коньок! Кожного разу щось та новеньке продемонструють. Навіть «нагорі» це помітили та під час підбиття підсумків відзначили. Та про все по-порядку.

Кажуть, що все в цьому світі – від слова. Спочатку воно, а потім все інше. Тож, гасло «Говоримо, пишемо українською» тут давнє й дієве, як і, власне, написання аудіодиктанту. .А що вже бажаючих перевірити себе, то, як говориться, відбою немає. Пишуть усі – від директорів до першокурсників. Та й стимул мають. Так у цьому році переможців преміювала адміністрація та місцевий депутат. 

Рухаємося далі. Натрапляємо на конкурси. І що дивно, знову традиційні. «Я –українець» та «Я – україночка» (педагог Ольга Дегтяренко), де свою творчість та кулінарні здібності презентують студенти та студентки. Виставки стіннівок та вишиванок (педагоги Валентина Титомір та Марина Ковалик). Цікаві розумові ігри (педагог Світлана Коритна) завжди викликають масу вражень, бо примушують мислити, олімпіади, конкурси, змагання, зустрічі з неординарними особистостями. Цього разу це була незабутня зустріч з місцевою поетесою Лориною Лисогурською та презентація її нової збірки. 

 

І наостанок – слово студентів на сцені. В цьому році вперше студентська сцена ожила п’єсою Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я». Студентський драмгурток «Studdram com.ua” під керівництвом Наталії Клименко представив яскраві моменти комедії у супроводі народного ансамблю української пісні «Червона калина» та молодіжного танцювального колективу. Така режисура та креативний підхід до постановки дали можливість усім героям п’єси розкритися та продемонструвати колоритний побут українського життя. Фінал вистави змусив усіх замислитися над вічними питаннями людяності, добра та милосердя. Ось, власне, на такій ноті й підійшов тиждень словесності до завершення, залишивши по собі яскраві емоції та незабутні враження.  

Та було б несправедливим не згадати академічний захід до Дня науки, який дуже гармонійно вписався в тиждень роботи гуманітаріїв. Для тих, хто уперше знайомиться з ППІ та ПК НУК ім. адмірала Макарова, варто сказати, що тут, під одним дахом функціонують відразу два навчальні заклади. Тож, поки коледж (керівник Тетяна Костюкова) мовно-літературні колажі демонстрував, інститут (керівник Сергій Доценко) день науки по - науковому відмічав. Провели інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», підготували доповіді та відзначили самих –самих. Як кажуть, все, як у пісні, на високій ноті. І все сказане є абсолютною правдою, бо підтверджене усіма завідуючими кафедр Миколаївщини, що саме тими днями збиралися на методичне засідання, що якраз проходило на базі Первомайського політеху. Тож, ми з гордістю констатуємо, що маємо творчих та гарних студентів, яких навчають не менш творчі та креативні педагоги. 

Головне, аби такий дух витав ще довго у стінах цього закладу, і все добре, вічне, що засівається у душах молодих людей, ха сходить гарними паростаками і колоситься на наших рідних нивах – наймення яким українська земля.