Ukrainian English Russian

17 листопада 2015 року відбувся традиційний щорічний фестиваль  «Студентська ліра »  – конкурс студентської художньої творчості   серед груп першого курсу  Первомайського коледжу та політехнічного інституту національного університету кораблебудування  імені адмірала Макарова.

Розпочався     конкурс    традиційним виконанням всесвітнього студентського гімну Гаудеа́мусу , який цього року виконав хор студентів – старшокурсників.

         Відкрили   фестиваль «Студентська ліра – 2015 року»    директор  Первомайського політехнічного інституту національного університету кораблебудування  імені адмірала Макарова С.М.Доценко та директор Первомайського коледжу національного університету кораблебудування  імені адмірала Макарова   Т.І.Костюкова.

  Завданням фестивалю-конкурсу є показ завершення  адаптаційного періоду студентів 1 курсу колективним виступом, в якому першокурсники  мали  продемонструвати    єдність  і згуртованість свого нового колективу. Ще одним із завдань фестивалю є пошук, широке залучення талановитих студентів 1 курсу , кураторів відповідних груп та викладачів до мистецької творчості і розкриття  творчих здібностей  першокурсників.

Також завданням фестивалю є створення нових  колективів народної творчості та пошук окремих виконавців.

   Мета фестивалю-конкурсу «Студентська ліра » полягає в формуванні  у молоді  патріотизму до своєї країни та навчального закладу, у виявленні та підтримці молодих талантів, наданні їм можливості реалізувати свій творчий потенціал та безпосереднє залучення студентської молоді до національних та світових художніх цінностей.

 Студенти завжди були  в авангарді громадсько – політичних подій і змін, що відбувалися в історії людства і нашої держави зокрема. Невипадково конкурс проходив напередодні річниці Революції Гідності, яку розпочали саме українські студенти.

Активізація культурно-мистецького життя студентської молоді, зміцнення творчих і дружніх зв’язків між студентами групи та різних структурних підрозділів,  сприяє єднанню громадян всієї країни.

         Фестиваль «Студентська ліра» - це своєрідний іспит, який здають тільки студенти-першокурсники і  тільки один раз - на свій перший День студента.

 Оцінку ж конкурсним номерам на фестивалі виставляло   компетентне журі у   складі:

Галицької Аліни Володимирівни - директора Кінецьпільської дитячої школи мистецтв, режисера масових культурних заходів;

Слісаренко Наталії Олексіївни -  викладача вокалу в колективі «Нерозлучні друзі»;

Єфімової Вікторії Олександрівни – хореографа,  керівника танцювального  колективу «Водограй»;

Клопотовської Анни Михайлівни - викладача вокалу, керівника пісенного колективу «Нерозлучні друзі»;

Коваленко Вікторії Вікторівни - хореографа,  керівника танцювального колективу «Сузір’я»;

Макогоненко Алли Дмитрівни - хореографа  Кінецьпільської дитячої школи мистецтв, керівника танцювального колективу «Барвінок » .

Один за одним виконували свої номери групи, в яких розповідали про студентські будні або розкривали своє ставлення до подій в країні. Коли студенти 151-П групи виконували пісню «Пливе кача», що завершувала літературну композицію – присвяту загиблим українським воїнам, всі глядачі підвелися , щоб висловити повагу до їхнього подвигу. 

         Цікавими були виступи студентів - механіків із 10 групи, які продемонстрували оригінальний і сучасний бітбоксерський номер, цікаву хореографічну композицію продемонстрували студентки 12 - ЕП групи, гарну канівську візитівку виконали студенти 112-ОКС групи. Всі вище зазначені групи і посіли призові місця в конкурсі. Проте всі інші команди також були відзначені в багатьох інших номінаціях конкурсу.

         Хочеться визначити, що цьогорічний фестиваль пройшов в здоровій конкуретній боротьбі, в якій проявилися  кращі риси новостворених студентських колективів і їхніх керівників. Тож зі святом студентської творчості і подальших успіхів у всіх справах студентського життя : в навчанні, в стосунках з товаришами і викладачами, в особистому житті!