Ukrainian English Russian

 

Черговий «Ярмарок-презентацій» установ, представників бізнесу, малого і середнього підприємництва Первомайщини для студентів, майбутніх випускників коледжу та інституту, відбувся 26 листопада 2015 року на базі Первомайського політехнічного інституту та коледжу Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Такий захід проводиться щорічно в рамках співпраці з Первомайським міськрайонним центром зайнятості (директор Дудченко В. Л.).

Директор інституту  Доценко Сергій Михайлович та директор коледжу Костюкова Тетяна Іванівна активно сприяють підготовці заходу та особисто беруть участь у ньому. Організаторами та виконавцями уже неодноразово виступає відділ «Практик, сприяння працевлаштуванню та сертифікатних програм» і молодіжний центр «БРІЗ».

Ярмарок презентацій, що відбувся, сприяє орієнтуванню студентів старших курсів на ринку праці, налагодженню  ділових контактів між викладацьким складом та роботодавцями з метою корегування навчальних планів в розрізі потреб сьогодення, надає можливість роботодавцям підібрати резерв молодих спеціалістів для свого підприємства (установи).

На ярмарок були запрошені представники влади регіону, правоохоронних органів, успішні в регіоні підприємства та фірми з якими навчальний заклад співпрацює на протязі багатьох років.

Серед гостей були присутні представники Первомайського Міськрайоного центру зайнятості: директор Дудченко В.Л.; начальник відділу активної підтримки безробітних - Доброжан О.Г., головний бухгалтер - Богусевич Н.О., провідний фахівець центру - Пашков В.Г..; начальник по кадрам відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області – Нетреба О.І.; заступник міського голови – Кукурудза О.В.; директор Голтівського відділення Правекс-Банку – Зідрашко О.В.; директор ТДВ «Моторист» - Ващук А.А. ; в.о. директора ТДВ «АРЕМ» Пшедромирський К.О.; директор КМ «Фобосс-Телеком» - Лисий Ю.О., головний інженер ТДВ «БРИГ» - Новицький Д.М.; представники Управління пенсійного фонду в м. Первомайську та Первомайському районі – Калінічева О.Ю. та Кісілевська Т.В.; ТОВ «Бандурський олійноекстракційний завод» в особі менеджера по персоналу - Євпак В.І.; начальник відділу кадрів ПАТ «Завод «Фрегат» - Ігнатьєв О.В.; начальник виробничо-технічного відділу ТДВ «Первомайськавтотранс» - Левченко М.І., директор ПП «Євротранс ЮГ»  - Кулачинський Ю.А.

Запрошені роботодавці презентували свої підприємства, організації, установи, програми стажувань, молодіжні програми набору, чим саме і сформували у студентів-випускників бренд потенційного роботодавця.

Цікавими та змістовними були презентації, зокрема менеджера по персоналу ТОВ «Бандурський олійноекстракційний завод» Євпак В.І., яка представила не лише своє підприємство, але й вцілому  агропромислову компанію «Кернел», до якої входить завод. Презентовані програми «Кернел шанс» неабияк зацікавили студентів-випускників.

Цікавою і змістовною була презентація відділу поліції,  як нової структури в українському сьогоденні.

Майбутні випускники отримали інформацію про ситуацію на ринку праці, особливості працевлаштування в сучасних умовах, потребу в працівниках за професіями, які користуються попитом сьогодні.

 

 

 Задоволені такою співпрацею і керівники навчальних закладів, бо питання працевлаштування студентів є одним з пріоритетів у їхній роботі.

Наша мета, – каже Сергій Михайлович, – не лише дати ґрунтовні знання студентам, але й забезпечити можливість прямих контактів роботодавців зі студентами і випускниками інституту, створити умови для ефективного працевлаштування і розвитку професійної кар'єри молодих фахівців.  Власне, це є кінцевою метою нашого навчання.

- Студенти нашого навчального закладу мають хорошу фундаментальну підготовку, – наголошує Тетяна Іванівна, - і готові до засвоєння нових знань, що неодноразово доводили це на практиці, адже чимало випускників завдячуючи цьому заходу змогли знайти собі робочі місця на підприємствах міста та регіону де, до речі, сьогодні здійснюють свою успішну діяльність і відвідують подібні заходи у нашому навчальному закладі уже як представники своїх організацій, демонструючи власний кар’єрний успіх.

 

– Рівень знань, – кажуть роботодавці, – дозволяє випускникам без проблем адаптуватися до вимог на наших підприємствах. І ми завжди із задоволенням беремо їх на роботу, адже впевненні в їх професіоналізмі.

Заключна частина заходу пройшла у формі відкритого діалогу, де випускники мали змогу віч на віч поспілкуватися з представниками підприємств, установ, організацій, вручити своє резюме, дізнатися про вимоги до кандидатів, записатися на співбесіду.

 

 

 

 

Ярмарок-презентація дав змогу дійти консенсусу в деяких питаннях зайнятості молодих спеціалістів, зокрема в тому що потрібно бути активними у пошуку роботи, вдосконалювати свої знання та вміння, щоб бути затребуваним і конкурентоспроможним на ринку праці.

Фахівець з профорієнтації випускників:

 Нерубащенко Людмила