Ukrainian English Russian

У Первомайську на минулому тижні пройшов третій регіональний фестиваль- конкурс української пісні «Пісенна моя Україна». Місцем зустрічі цього разу було обрано не традиційну студентську сцену ППІ НУК ім. адмірала Макарова, а головну –міського центру культури й дозвілля ім. Є. Зарницької. Нагадаємо, що фестиваль зародився на теренах політехнічного інституту та коледжу за ініціативи викладача - депутата Наталії Клименко й проводився в рамках тижня української словесності. Нині його формат дещо змінено й розширено географію учасників. Відтепер фестиваль-конкурс проходитиме спільно за підтримки меценатів, адміністрації інституту та міської ради. Останні підставили своє дружнє плече й пообіцяли подальшу підтримку в проведенні заходу. Отож, на перспективу, як зазначив директор ППІ НУК ім. адмірала Макарова Сергій Доценко – це буде спільним проектом інституту й міської ради. А щодо географії, то фестиваль планує вийти на вищі горизонти, об’єднавши в собі різні регіони України. До речі, уже в цьому році сюди приїхали й пошановувачі пісні з сусідньої Кіровоградщини, Врадіївщини та самої Первомайщини. 

Як розповідають організатори фестивалю, пісня стала потужнім об’єднуючим фактором для спільноти, причому різних поколінь. Вона згуртувала навколо себе не лише досвідчених, а й молодих людей. Як кажуть, сплелися досвід й молодість. Вони співали в унісон українською й вкотре довели, що пісня – це душа народу. А ще мудрі люди кажуть, що з піснею простіше жити. Вона допомагає долати складні ситуації, відновлює радість життя й дарує гарний настрій.

На зустріч з піснею прийшли усі, хто любить й знає її, хто бачить в ній помічницю й розрадницю, хто розуміє, що пісня є гуртувальницею однодумців й великою рушійною силою. Це перші особи міста: міський голова Людмила Дромашко, заступник з гуманітарних питань Наталя Товста, начальник управління культур, національностей, релігії, молоді та спорту Наталія Олішевська, депутати міської ради Володимир Вовок, Євген Шарій, Михайло Медведчук, адміністрація ППІ НУК ім. адмірала Макарова в особі Сергія Доценка, його заступники, викладачі та студенти закладу. Гості фестивалю народний колектив української пісні «Червона калина» ( керівник Ольга Попова), ансамбль сучасної пісні «Райдуга» (керівник Лідія Карабуза), чоловічий ансамбль «Ясени» (керівник Петро Карпук), вокалісти Тетяна Заторська, Катерина Пасічник, хореографічні колективи «Калейдоскоп» (керівник Світлана Роменська), «Усмішка» (керівник Олена Куліш).

Сам захід проходив у дусі кращих народних традицій з хлібом –сіллю, української піснею «Роде мій красний» та лялькою - мотанкою, берегинею фестивалю. До слова мовити, мотанку виготовила власними руками первомайська майстриня Анжеліка Аксьоненко, яка теж була присутньою на фестивалі. А її ляльки стали нагородою для переможців.

Щодо учасників, то фестиваль уже має постійних своїх пошановувачів – це, безперечно, студентство політеху, колективи Врадіївщини –«Чисті роси» (Світлана Бунієвська) та «Богемські фраєрки» (Зінаїда Єрмак) , Первомайщини –«Степківчанка» (Наталя Ларькіна) та «Берегиня» (Наталя Кліщенко). Цього разу долучилися ще й колектив з Вільшанки «Чисті криниці» (Раїса Іванова), студентство медичного й професійного коледжів та молодь Кінецьпілля.

Потрібно сказати, що кожен учасник фестивалю вніс свою неповторність та самобутність, співаючи від душі та даруючи усім гарний настрій. 

Вразив цього разу виступ молодіжного модернового студентського колективу ППІ НУК ім. адмірала Макарова «Макроси», який поєднав молодіжний бік бокс з українськими мотивами. До речі, колектив отримав найголовніший приз – приз глядацьких симпатій. 

Порадували своїми молодими голосами також Максим Ставратій, Леся Ковальчук, Олександр Кравчук, які стали переможцями фестивалю. Заявили про себе Влад Фомін, В’ячеслав Осіпов, Дмитро Сологуб та інші. 

Серед колективів місця розподілилися наступним чином: перше місце посів колектив Станіславського будинку культур «Берегиня» (керівник Наталя Кліщенко), друге – «Чисті роси» з Врадіївщини (керівник Світлана Бунієвська), третє «Чисті криниці» (керівник Раїса Іванова) з Вільшанщини. Всі учасники отримали грамоти та цінні подарунки. 

А завершився захід пісенною композицією «Україна - це ми» у виконанні Тетяни Заторської. Пісня продемонструвала дух єдності фестивалю та первомайської доброзичливості. Свято пісні пройшло на піднесеній ноті й полишило після себе гарні спогади. 

Наостанок хотілося б подякувати усім, хто посприяв у проведенні фестивалю, усім меценатам (В. Мосякіну, В. Камінському, В. Барському, адміністрації політеху, міській раді), учасникам та журі (Н. Кондарук, К. Пасічник, П. Карпуку та В. Камінському), які, незважаючи на складні часи знайшли можливість підтримати конкурс матеріально й морально.

Тож, фестиваль «Пісенна моя Україна» говорить усім до побачення в наступному році. 

 This album doesn't contain any items