Ukrainian English Russian

ВІДРОДЖУЄМО ТРАДИЦІЇ. СТУДЕНТСЬКИЙ ВЕРТЕП НА МИКОЛАЯ.

Знов настала весела пора новорічних і різдвяних свят. Одним з найбільшим у циклі цих свят вважається День Святого Миколая. У народі про нього кажуть так: «Миколай іде, свята веде». Вже традиційно студенти і викладачі Первомайського коледжу та політехнічного інституту у цей день проводять різдвяні вертепи. Не став винятком і 2015 рік. 12 учасників різдвяного вертепу, як 12 Христових учнів, рушили аудиторіями та кабінетами навчального закладу сповіщати радісну новину про прихід найочікуваніших і найулюбленіших в народі свят.

Мета таких заходів - виховування у молоді  навичок  до українських традицій, усвідомлення належності  до культури та історії українського народу, розширення знаннь  про українські  християнські свята та обряди.

В Україні культ Миколая прийшов водночас із прийняттям християнства. Святий Миколай у нас був завжди покровителем і заступником усіх дітей. А оскільки він був втіленням кращих моральних якостей, то він був і вимогливим навчителем. Тому батьки  та вчителі часто зверталися до образу Миколая як мудрого наставника дітей, і особливо перед святом нагадували дітям про те, що вони мусять бути чемними і побожними.

Оскільки багато студентів навчального закладу в цей день будуть далеко від батьків, то функції останніх беруть на себе викладачі і члени студентського самоврядування, нагадуючи саме перед сесією про найбільший обов’язок студента – добре навчатися і не «пустувати». А то за академічні «хвостики» «чортики» притягнуть веселунів до пекельних мук на перездачах. Та ще й різочки чекатимуть вдома.

А чемні дітки та й дорослі чекають усіМиколая щоб зустріти, Миколаю честь складають, Миколая величають.

А ще Миколай навчає дітей і молодь допомагати знедоленим, нужденним та хворим, заохочує до благодійності. Тож і наші вертепники просили робити всіх бажаючих благодійні внески для дітей, які потрапили до складних життєвих ситуацій.

Завдяки пожертвам було зібрано 2500 гривень, які пішли на допомогу студенту з відділення «Двигуни та автомобілі», що переніс повторну операцію. 

А для учасників вертепу, серед яких переважали першокурсники, такі свята гарний привід знайти нових друзів, повеселитися, краще познайомитися з викладачами  і традиціями навчального закладу.

Тож крокуйте новорічні та різдвяні свята містами і селами, несіть народу нашої Батьківщини надії на краще майбуття. Веселих усім свят!