Черговий «Ярмарок-презентацій» установ, представників бізнесу, малого і середнього підприємництва Первомайщини для студентів, майбутніх випускників коледжу та інституту, відбувся 26 листопада 2015 року на базі Первомайського політехнічного інституту та коледжу Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Такий захід проводиться щорічно в рамках співпраці з Первомайським міськрайонним центром зайнятості (директор Дудченко В. Л.).

Директор інституту  Доценко Сергій Михайлович та директор коледжу Костюкова Тетяна Іванівна активно сприяють підготовці заходу та особисто беруть участь у ньому. Організаторами та виконавцями уже неодноразово виступає відділ «Практик, сприяння працевлаштуванню та сертифікатних програм» і молодіжний центр «БРІЗ».

Ярмарок презентацій, що відбувся, сприяє орієнтуванню студентів старших курсів на ринку праці, налагодженню  ділових контактів між викладацьким складом та роботодавцями з метою корегування навчальних планів в розрізі потреб сьогодення, надає можливість роботодавцям підібрати резерв молодих спеціалістів для свого підприємства (установи).

На ярмарок були запрошені представники влади регіону, правоохоронних органів, успішні в регіоні підприємства та фірми з якими навчальний заклад співпрацює на протязі багатьох років.

Серед гостей були присутні представники Первомайського Міськрайоного центру зайнятості: директор Дудченко В.Л.; начальник відділу активної підтримки безробітних - Доброжан О.Г., головний бухгалтер - Богусевич Н.О., провідний фахівець центру - Пашков В.Г..; начальник по кадрам відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області – Нетреба О.І.; заступник міського голови – Кукурудза О.В.; директор Голтівського відділення Правекс-Банку – Зідрашко О.В.; директор ТДВ «Моторист» - Ващук А.А. ; в.о. директора ТДВ «АРЕМ» Пшедромирський К.О.; директор КМ «Фобосс-Телеком» - Лисий Ю.О., головний інженер ТДВ «БРИГ» - Новицький Д.М.; представники Управління пенсійного фонду в м. Первомайську та Первомайському районі – Калінічева О.Ю. та Кісілевська Т.В.; ТОВ «Бандурський олійноекстракційний завод» в особі менеджера по персоналу - Євпак В.І.; начальник відділу кадрів ПАТ «Завод «Фрегат» - Ігнатьєв О.В.; начальник виробничо-технічного відділу ТДВ «Первомайськавтотранс» - Левченко М.І., директор ПП «Євротранс ЮГ»  - Кулачинський Ю.А.

Запрошені роботодавці презентували свої підприємства, організації, установи, програми стажувань, молодіжні програми набору, чим саме і сформували у студентів-випускників бренд потенційного роботодавця.

Цікавими та змістовними були презентації, зокрема менеджера по персоналу ТОВ «Бандурський олійноекстракційний завод» Євпак В.І., яка представила не лише своє підприємство, але й вцілому  агропромислову компанію «Кернел», до якої входить завод. Презентовані програми «Кернел шанс» неабияк зацікавили студентів-випускників.

Цікавою і змістовною була презентація відділу поліції,  як нової структури в українському сьогоденні.

Майбутні випускники отримали інформацію про ситуацію на ринку праці, особливості працевлаштування в сучасних умовах, потребу в працівниках за професіями, які користуються попитом сьогодні.

 

 

 Задоволені такою співпрацею і керівники навчальних закладів, бо питання працевлаштування студентів є одним з пріоритетів у їхній роботі.

Наша мета, – каже Сергій Михайлович, – не лише дати ґрунтовні знання студентам, але й забезпечити можливість прямих контактів роботодавців зі студентами і випускниками інституту, створити умови для ефективного працевлаштування і розвитку професійної кар'єри молодих фахівців.  Власне, це є кінцевою метою нашого навчання.

- Студенти нашого навчального закладу мають хорошу фундаментальну підготовку, – наголошує Тетяна Іванівна, - і готові до засвоєння нових знань, що неодноразово доводили це на практиці, адже чимало випускників завдячуючи цьому заходу змогли знайти собі робочі місця на підприємствах міста та регіону де, до речі, сьогодні здійснюють свою успішну діяльність і відвідують подібні заходи у нашому навчальному закладі уже як представники своїх організацій, демонструючи власний кар’єрний успіх.

 

– Рівень знань, – кажуть роботодавці, – дозволяє випускникам без проблем адаптуватися до вимог на наших підприємствах. І ми завжди із задоволенням беремо їх на роботу, адже впевненні в їх професіоналізмі.

Заключна частина заходу пройшла у формі відкритого діалогу, де випускники мали змогу віч на віч поспілкуватися з представниками підприємств, установ, організацій, вручити своє резюме, дізнатися про вимоги до кандидатів, записатися на співбесіду.

Ярмарок-презентація дав змогу дійти консенсусу в деяких питаннях зайнятості молодих спеціалістів, зокрема в тому що потрібно бути активними у пошуку роботи, вдосконалювати свої знання та вміння, щоб бути затребуваним і конкурентоспроможним на ринку праці.

 

 

День відкритих дверей 2015 !

 

 

         В умовах жорсткої конкуренції на сучасному ринку праці найважливішим пріоритетом соціальної політики держави є збереження трудового потенціалу та соціальний захист населення від безробіття, особливо тих, хто не здатний ще конкурувати на рівних. До цієї категорії, насамперед, належить молодь. Служба зайнятості використовує різні механізми щодо вирішення актуальних проблем зайнятості зазначених осіб. Крім надання допомоги з підбору підходящої роботи, молоді люди безкоштовно отримують профінформаційні та профконсультаційні послуги щодо вибору професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці, залучаються до участі в різних семінарах та ярмарках вакансій, навчаються складанню резюме тощо.

 Відтак, 15 вересня 2015 року студенти Первомайського коледжу НУК імені адмірала Макарова стали учасниками заходу «День відкритих дверей» в Первомайському міськрайонному центрі зайнятості.

 Метою заходу було вирішення одного з найголовніших питань сьогодення у сфері зайнятості населення – працевлаштування молоді на перше робоче місце, підвищення рівня поінформованості молоді про послуги служби зайнятості, орієнтація на легальне працевлаштування.

Головним завданням заходу було показати напрямки роботи Держаної служби зайнятості щодо вирішення питань працевлаштування незайнятого населення, розповісти про соціальні гарантії для громадян в період відсутності підходящої роботи, ознайомити з послугами служби зайнятості.

 

Фахівці центру зайнятості організували для студентів екскурсію, під час якої пройшлись по технологічному ланцюжку обслуговування відвідувачів, розповіли про співпрацю з роботодавцями, докладно висвітлили послуги служби, що сприяють працевлаштуванню. Студенти мали змогу ретельно оглянути розміщену на стендах інформацію, папки з описами професій, паспорта підприємств, установ і організацій, ознайомитися з інформаційним куточком для молоді.

 Відвідувачі отримали інформацію про ситуацію на ринку праці, особливості працевлаштування в сучасних умовах, потребу в працівниках за професіями, які користуються попитом на ринку праці, про можливість їх отримання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, про можливість започаткування власної справи.

 Захід пройшов у формі відкритого діалогу та дав змогу дійти консенсусу в деяких питаннях зайнятості молодих спеціалістів, зокрема в тому що потрібно бути активними у пошуку роботи, підвищенні кваліфікації, та мати змогу проявити себе під час стажування.

 

 

 

 

Ярмарок-презентація 2014 !

        26 листопада 2014 року в Первомайському політехнічному інституті та коледжі НУК імені адмірала Макарова відбувся ярмарок-презентація «Обери своє майбутнє» – захід, який не тільки дає можливість студентам дізнатися про вакансії на престижних підприємствах, а й поспілкуватися з потенційними роботодавцями та отримати інформацію стосовно умов працевлаштування. Даний захід є традиційним для нашого навчального закладу, який проводиться за сприяння Первомайського міськрайонного центру зайнятості. До слова мовити, директори закладу - Доценко Сергій Михайлович та Костюкова Тетяна Іванівна активно сприяють підготовці заходу та особисто беруть участь у ньому. Організаторами та виконавцями уже неодноразово виступає молодіжний центр праці «БРІЗ», що створено на базі відділу практик, сприяння працевлаштуванню та сертифікаційних програм (керівник Гиль О.О.).

Для довідки

               

Ярмарки-презентації – це традиційні спеціалізовані заходи, де роботодавці та студенти-випускники зустрічаються один з одним. Як правило, роботодавці презентують свої компанії, наявні вакансії, програми стажування та молодіжні програми набору. Студенти-випускники мають можливість вручити своє резюме, дізнатися про вимоги до кандидатів та записатися на співбесіду.

Метою заходу є особисте знайомство студентів і випускників з роботодавцями та вакансіями, що вони пропонують. Організації матимуть можливість знайти талановиті кадри для співпраці, провести моніторинг очікувань, побажань та проблем працевлаштування серед студентів і донести свої побажання майбутнім співробітникам. В свою чергу, студенти та випускники зможуть більше дізнатись про найпростіші шляхи пошуку роботи, вимоги роботодавців, правила поведінки на співбесідах та знайти роботу своєї мрії.

У Первомайському політехнічному інституті такі зустрічі проходять багато років поспіль. Як розповідають його організатори, чимало випускників завдячуючи цьому заходу змогли знайти собі робочі місця на підприємствах міста, де, до речі, сьогодні здійснюють свою успішну діяльність.

На ярмарок були запрошені представники влади регіону, правоохоронних органів, успішні в регіоні підприємства та фірми з якими навчальний заклад співпрацює на протязі багатьох років.

Серед гостей були присутні представники ТДВ «Первомайськдизельмаш», ПрАТ «Санта Україна», КП «Тепло», КМ «Фобосс-Телеком», Міськрайонний центр зайнятості, Управління пенсійного фонду в Первомайську та Первомайському районі, Правекс-Банк, АТ «Дельта-Банк».

Працівники центру зайнятості та роботодавці знайомлять випускників з ситуацією на місцевому ринку, надають конкретну інформацію стосовно вакансій на своїх підприємствах та безпосередньо знайомляться з випускниками, ймовірними кандидатами на вільні вакансії. Як говорять самі роботодавці, вони впевнені у знаннях студентів цього вузу, бо здавна співпрацюють з політехівцями.  

– Рівень знань, – кажуть вони, – дозволяє випускникам вузу без проблем адаптуватися до вимог на наших підприємствах. І ми завжди з задоволенням беремо їх на роботу.

 Задоволені такою співпрацею і керівники вузу, бо питання працевлаштування студентів є пріоритетним у їхній роботі.

 - Наше завдання, – каже Сергій Михайлович, – не лише дати ґрунтовні знання студентам, а й допомогти їм працевлаштуватися. Власне, це є кінцевою метою нашого навчання.

 

 

 Що стосується студентів, то вони переконані, що «Ярмарок-презентація» – це не лише чудова можливість поспілкуватися з майбутніми роботодавцями, а й можливість показати, що ти саме той працівник, який їм потрібен. – Головне, – кажуть вони, – бути активним і креативним та пам’ятати: хто хоче працювати – шукає засоби, хто не хоче – причини.